Jak poznać, że podobam się dziewczynie?

Jak poznać, że jej się podobam?Informację, że ktoś nam się podoba możemy przekazać na wiele sposobów. Niestety, niewiele osób od razu decyduje się na powiedzenie tych ważnych słów, zwykle poprzedza je wiele pośrednich komunikatów, w tym mowa ciała, określona mimika, gesty i zachowanie. Poznałeś wyjątkową dziewczynę i nie masz pewności, czy jest Tobą zainteresowana? Poniżej 15 podpowiedzi, które mogą pomóc Ci rozwiać wątpliwości.

15 sygnałów, że podobam się dziewczynie

Pamiętaj, że kobiety zwykle kierują się emocjami, bardzo ważne są dla nich komunikaty niewerbalne, przesyłają ich bardzo wiele, angażują w to mowę ciała i skupiają się na przeżyciach duchowych. Mężczyznom, którzy bywają bardziej dosłowni, czasami jest trudno odkryć, co kryje się za sygnałami, wysyłanymi przez panie. Poniższe wskazówki na pewno okażą się dla Ciebie pomocne.

1. Dąży do tego, aby być w Twoim towarzystwie
Gdy dziewczyna jest Tobą zainteresowana, bardzo chce przebywać z Tobą, aby być obok ale i jak najwięcej się od Ciebie dowiedzieć. Jak to rozpoznać? Dla przykładu: dziewczyna siada obok Ciebie na wykładzie, zebraniu z pracy, w klubie, tańczy obok, podchodzi do Ciebie i grupy znajomych, gdy rozmawiacie. W ten sposób chce dać Ci do zrozumienia, że ma ochotę Cię lepiej poznać.

2. Patrzy na Ciebie w wyjątkowy sposób
Czasami mężczyźni mają problemy z ustaleniem, czy dziewczyna patrzy na nich wyjątkowo czy tak, jak na każdego innego chłopaka… warto zastanowić się, jak długo utrzymuje ona z Tobą kontakt wzrokowy dłużej niż 5 sekund, lekko mruży oczy, czujesz, jakby "przeszywała Cię wzrokiem?" A może spogląda, ale potem lekko speszona odwraca wzrok? W takim razie z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że ją zainteresowałeś i ma ochotę na bliższą znajomość.

Jak poznać, że jej się podobam?

3. Uśmiecha się do Ciebie
Zauroczona dziewczyna obdarza nas najbardziej naturalnym gestem: szczerym uśmiechem. Jeśli wybranka wita się z Tobą z uśmiechem i kilkakrotnie uśmiecha się do Ciebie w czasie rozmowy: bardzo możliwe, że jej się podobasz! Doskonale wie, że uśmiech to najprostszy ale i najbardziej naturalny sposób uwodzenia, dlatego nie szczędzi Ci go i tylko czeka na Twój krok w rozwoju tej znajomości. Pamiętaj, aby poprawnie odczytać intencje dziewczyny, bardzo możliwe, że uśmiech jest gestem życzliwości. W przypadku zauroczenia mówimy o promiennym ale i nieśmiałym uśmiechu, zwykle nieco ukradkowym.

4. Stara się zawsze być blisko
Zauroczona dziewczyna robi wiele, aby być blisko chłopaka, który jej się podoba. Krąży wokół niego na imprezie, stara się usiąść obok, robić coś podobnie, aby zwrócił na nią uwagę. Czasami nie dostrzegamy, że ktoś jest zawsze obok, zainteresowany nami, ciekawy tego, co mamy do powiedzenia i gotowy do niesienia pomocy.

5. Zagaduje, interesuje się, co u Ciebie
Kolejna sprawa to interesowanie się Tobą. Zauroczona koleżanka na pewno będzie starała się dowiedzieć, co u Ciebie, będzie pytała, co słychać i okazywała realne zainteresowanie. Może być to oczywiście życzliwy, koleżeński gest, ale osoba zauroczona powinna interesować się tym w sposób szczególny. Może Cię np. zapytać z kim wychodzisz wieczorem, sprawdzając tym samym, czy nie masz sympatii.

6. Jest zainteresowana tym, co mówisz
Zakochana dziewczyna jest zainteresowana tym, co robisz, mówisz, dopytuje Cię o szczegóły, bywa oczywiście, że jest jedyną w towarzystwie, która śmieje się z Twojego nieudanego dowcipu… zamiast przejmować się, że spaliłeś kawał: dostrzeż jej gest!

Jak poznać, że jej się podobam?

7. Dba o to, abyście mieli stały kontakt
Zauroczona dziewczyna dba o to, aby mieć stały kontakt z chłopakiem, który jej się podoba. Zapewne zatroszczy się o to, abyście wymienili się numerami telefonów, zagada się na profilu społecznościowym, od czasu do czasu zadzwoni, aby zapytać, co słychać.

8. Dba o to, aby dobrze wyglądać, gdy się spotykacie
Jeśli się jej podobasz na pewno będzie chciała na Waszych spotkaniach wyglądać jak najlepiej. Zauważysz to, gdyś zapewne będzie chciała podkreślić swoje kobiece kształty lub po prostu wyglądać dobrze i czuć się najlepiej w tym, co ma na sobie.

9. Dba o to, aby dobrze wypaść na spotkaniach
Wygląd to oczywiście nie wszystko, zauroczona dziewczyna będzie starała się jak najlepiej wypaść na Waszych spotkaniach. Będzie starała się prowadzić ciekawą rozmowę, pochwalić się dokonaniami czy pasjami i sprawić, abyś zainteresował się jej osobą.

10. Dba o kontakt fizyczny: stara się delikatnie, przelotnie Cię dotknąć
Dla kobiet bardzo ważny jest dotyk. Na początkowym etapie znajomości - ale gdy są zainteresowane danym mężczyzną - jest dla nich istotny delikatny, przelotny dotyk, który czasami mówi więcej niż słowa. Zastanów się, gdy Twoja znajoma nie próbuje delikatnie Cię dotykać, np. kłaść przelotnie rękę na ramieniu podczas powitania, otrzeć się dłonią, gdy po coś sięga… takie gesty są bardzo istotne, nie przegap ich!

11. Flirtuje z Tobą
Zauroczona dziewczyna nie obawia się pokazać chłopakowi bardziej wprost, że jej się podoba i… zaczyna z nim flirtować. Uśmiechy, aluzje, zagadkowe spojrzenia: tak, właśnie w ten sposób Twoja znajoma próbuje Ci przekazać, że chciałaby być kimś więcej, niż tylko koleżanką.

Jak poznać, że jej się podobam?

12. Próbuje flirtować z innymi i jest ciekawa Twojej reakcji
Bywa, że sam flirt to nie wszystko i dziewczyna zaczyna… flirtować z innymi, ale czujnie obserwuje Twoją reakcję. Czy pojawi się zazdrość? Czy zaczniesz o nią walczyć, będziesz chciał pokonać konkurentów? Choć może zdziwić Cię taką grą - ona chce w ten sposób osiągnąć kilka celów: zainteresować Cię swoją osobą ale i potwierdzić swoją atrakcyjność w oczach płci męskiej.

13. Pomaga Ci i wspiera Cię, gdy tego potrzebujesz
Uśmiechy, spojrzenia i flirt to oczywiście nie wszystko. Bardzo często zakochane dziewczyny w bardzo ciepły sposób pokazują chłopakowi, że ten im się podoba. Jeśli znajoma jest zawsze gotowa Ci pomóc, jest troskliwa i wspiera Cię, jesteś dla niej kimś ważnym. Mogą to być oczywiście przyjacielskie gesty, ale mogą świadczyć również o zaangażowaniu uczuciowym.

14. Docenia Cię i prawi komplementy
Twoją uwagę powinny wzbudzić również słowa uznania, w tym komplementy: "Naprawdę? To wspaniałe, że tak się zachowałeś!", "Podziwiam Cię za to, co zrobiłeś" lub bardziej bezpośrednie: "Bardzo dobrze się czuję w Twoim towarzystwie", "Lubię, gdy jesteś obok" to wszystko sygnały, że zajmujesz w jej życiu ważne miejsce.

15. Snuje plany na przyszłość, w których uwzględnia Ciebie
Kolejna ważna kwestia, na którą nie każdy mężczyzna zwróci uwagę: zainteresowana Tobą kobieta zwykle snuje plany, dotyczące przyszłości, w których… umieszcza Ciebie. Mówi: "Na pewno to zrobię, chcesz się przekonać, dam Ci znać i przyjdziesz mi kibicować", "Planuję wybrać się do tego lokalu na kolację, masz ochotę przetestować tamtą kuchnię?" albo "Chcę kupić nowy sprzęt, mówiłeś, że się na tym znasz, może mi coś doradzisz?" - w takim razie wiedz, że chce kontynuować Waszą znajomość.

Przeanalizowałeś swoją znajomość z wyjątkową dziewczyną i większość gestów oraz zachowań się zgadza? Gratulacje, zapewne ta osoba jest Tobą zainteresowana i chciałaby rozwijać Waszą znajomość. Czy odważysz się zrobić kolejny krok?