Jak poznać, że podobam się chłopakowi?

Jak poznać, że mu się podobam?Okazywanie zainteresowania nie zawsze jest kwestią łatwą, zwłaszcza, gdy nie chcemy bardzo nachalnie przekazać komuś, że nam się podoba. Inaczej robią to kobiety, inaczej mężczyźni. Poznałaś interesującego chłopaka i nie masz pewności, czy jego zachowanie jest oznaką zainteresowania? Poniżej 15 wskazówek, które pomogą Ci zinterpretować sygnały, które On wysyła.

15 sygnałów, że podobam się chłopakowi

Mężczyźni są wzrokowcami, to zwykle realiści, którzy nie lubią mówić o sobie, swoich emocjach, nie są zbyt wylewni i miewają problemy z przekazywaniem informacji niewerbalnie. Jak więc mają Cię poinformować, że są Tobą zainteresowani?

Wysyłają wiele sygnałów, czasem bardziej, czasem mniej oczywistych. Warto poznać choć niektóre z nich. Jak może zachowywać się zakochany mężczyzna? Odpowiedź poniżej.

1. Stara się być zawsze blisko Ciebie
Zakochany chłopak zrobi wiele, aby być blisko dziewczyny, która mu się podoba. Znajdzie się o dziwo na tej samej imprezie, dowie się, o której chodzisz na siłownię czy w której grupie językowej jesteś i zacznie chodzić na te same zajęcia. Przypadek? Warto się nad tym zastanowić.

2. Wychodzi z inicjatywą spotkań, dba o regularny kontakt
Jeśli chłopak jest Tobą zainteresowany, stara się Ciebie lepiej poznać. Aby to było możliwe, Wasz kontakt powinien być regularny, powinniście się jak najczęściej spotykać. Jeśli on o to dba, dzwoni, pisze SMS-y, wiadomości na portalu społecznościowym, wychodzi z inicjatywą spotkań: raczej na pewno chce rozwoju Waszej znajomości.

3. Jest troskliwy, opiekuńczy, interesuje się Tobą
Zauroczony chłopak pozbywa się maski twardziela i zaczyna okazywać Ci swoje uczucia… Zwykle na początku jest to troska. Zapytał, czy Ci zimno, podał swoją bluzę, przyniósł herbatę, zadzwonił z pytaniem, czy nie kupić Ci leków, gdy jesteś chora? Doceń jego zainteresowanie, zapewne chce być dla Ciebie kimś więcej niż tylko znajomym.

4. Wodzi za Tobą wzrokiem
Istotne jest również spojrzenie: zauroczony chłopak spogląda w Twoją stronę, patrzy, jak idziesz, rzuca Ci ukradkowe spojrzenia… Wiele kobiet nie zauważa tych wymownych gestów, warto jednak zwrócić uwagę na to, jak On na Ciebie patrzy.

5. Zwykle jest pewny siebie, ale przy Tobie wydaje się zakłopotany
Choć na co dzień stara się być pewny siebie i zwykle za takiego uchodzi, przy Tobie jego pewność siebie gdzieś znika, staje się zakłopotany, nieco nieśmiały, zaczyna się zająkiwać, nie wie, co powiedzieć… Wydaje Ci się to urocze? Owszem, to zwykle jest objaw tego, że chłopak chce przy Tobie jak najlepiej wypaść, ale go peszysz i onieśmielasz, jednym słowem: podobasz mu się!

6. Wypytuje znajomych na Twój temat, jakby szukał informacji
Dowiedziałaś się, że rozmawiał o Tobie z Twoją koleżanką, bratem, wspólnym znajomym? Dlaczego to robił? Wypytywał o Ciebie, o to, czy kogoś masz, co robisz w wolnym czasie, co lubisz… Zakochany chłopak czasami chce przygotować sobie grunt, a dokładniej zrobić pewnego rodzaju wywiad z bliskimi wybranki, aby dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Nie dziw się, że o Ciebie pytał: to znak, że jest Tobą zainteresowany.

7. Mówi innym miłe rzeczy na Twój temat
A może dowiedziałaś się jeszcze, że mówi innym o Tobie coś miłego? Powiedział koleżance, że ładnie wyglądałaś na imprezie, zachwycał się Twoimi pasjami przy wspólnych znajomych… To dla Ciebie bardzo dobry znak. Chłopak jest Tobą zainteresowany, być może nawet zachwyciłaś go i nie wstydzi się o tym mówić.

Jak poznać, że mu się podobam?

8. Jest aktywny na Twoim profilu społecznościowym
Zapewne wymieniliście się adresami profili społecznościowych i macie siebie nawzajem w gronie znajomych. Jeśli chłopak jest aktywny na Twoim profilu, tj. polubił Twoje zdjęcie, napisał Ci miły komentarz: z pewnością wydałaś mu się interesującą osobą i chce kontynuować znajomość. Możesz czekać na jego ruch ale i wykorzystać magię Internetu. Zagadaj do niego, zacznij niezobowiązującą rozmowę, zaproponuj spotkanie i czekaj na jego reakcję. To odważny krok, ale przecież nic Cię nie kosztuje.

9. Traktuje Cię inaczej niż swoje znajome, koleżanki
Jak jeszcze można określić, czy dany chłopak jest Tobą zainteresowany? Bardzo wyraźnie można to dostrzec, obserwując jego zachowanie w towarzystwie innych kobiet. Czy traktuje Cię inaczej, np. tylko Tobie podaje płaszcz, patrzy na Ciebie nieco inaczej, komplementuje Cię częściej? Jeśli czujesz się wyróżniona nawet wtedy, gdy obok są jego koleżanki, z pewnością coś jest na rzeczy.

10. Jest czujny, gdy interesuje się Tobą inny mężczyzna
Zakochany mężczyzna inaczej zachowuje się również w towarzystwie… konkurencji, a dokładniej innych mężczyzn. Staje się czujny, gdy rozmawiasz z kolegą lub witasz się wylewnie z przyjacielem? Podejrzliwie patrzy, gdy do pracy odwozi Cię brat lub z kimś często SMS-ujesz? Zapewne pojawia się zazdrość, ponieważ mu się podobasz.

11. Prawi Ci komplementy
Chłopak prawi Ci komplementy, ale zwykle nie dosłownie odnoszące się do wyglądu, mówi np. "Bardzo dobrze wczoraj wypadłaś na konferencji", "Podobał mi się Twój pomysł, bardzo ciekawie to zaprojektowałaś" lub "Świetnie mi się z Tobą wczoraj rozmawiało". Takie miłe słowa, powiedziane praktycznie bez okazji, mogą sugerować, że chce dobrze wypaść w Twoich oczach i poprawić Ci humor.

12. Mówi Ci o swoich planach, marzeniach
Mężczyźni nie należą zwykle do zbyt wylewnych, rzadko mówią o swoich odczuciach, planach i pragnieniach. Jeśli więc chłopak wtajemnicza Cię w świat swoich marzeń, możesz poczuć się wyróżniona. Wprowadza Cię do sfery zarezerwowanej tylko dla nielicznych, ma do Ciebie zaufanie i chce, abyś lepiej go poznała. Doceń to i zastanów się, czy faktycznie nie jest to oznaką szczególnego zainteresowania, w tym zakochania.

13. Zmienia dla Ciebie swoje plany
Kolejna kwestia to umiejętność dostosowania swoich planów do Ciebie. Mężczyźni zwykle nie lubią, gdy ktoś psuje ich plany, gdy muszą się do kogoś dopasować, zrobić coś inaczej, niż sobie zamierzyli. Jeśli więc chłopak sam z siebie zmienia dla Ciebie plany, np. idzie do kina wtedy, gdy Ty idziesz lub rezygnuje z jakiegoś spotkania dla Ciebie - wiedz, że jesteś dla niego ważna. Doceń ten gest, daj mu do zrozumienia, że to dla Ciebie ważne, że potrafi się tak zachować.

14. Sprawia Ci niespodzianki i robi miłe rzeczy
Zakochany chłopak stara się, aby wypaść dobrze w oczach ukochanej, aby wprawić ją w dobry nastrój, zaskoczyć i zainteresować sobą. Robi to na wiele sposobów, bardzo często poprzez sprawianie jej miłych niespodzianek, np. przyjdzie po Ciebie do pracy, przywiezie świeże ciasto, kupi kwiatka bez powodu, napisze miłego SMS-a z samego rana.

15. Przyznaje Ci się do swoich wad
Jeśli chłopak jest Tobą zainteresowany i chce kontynuować, a dokładniej: rozwijać znajomość, nie ukrywa przed Tobą niczego, również swoich wad. Jeśli myśli o Tobie poważnie, przyznaje się do swoich słabszych stron, stara się być z Tobą szczery, co warto docenić, nawet na początku znajomości.

Wiele zachowań pokrywa się z tym, co prezentuje Twój wybranek? Gratulacje, zapewne jest Tobą zainteresowany, chciałby rozwijać Waszą znajomość, a być może stworzyć z Tobą związek. Odważysz się na pierwszy krok czy poczekasz na jego ruch?